historie

Společnost International Video Communication spol. s r.o.(IVC) byla založena v roce 1990 a obchodně začala být aktivní od května 1991. Nyní funguje především jako distributor profesionální audio-video techniky. Od Konce roku 2008 je ve velmi těsném partnerském vztahu se společností Elektronika a.s.

IVC zahájila svou činnost jako typický systémový integrátor což se projevilo rovněž v prvních projektech a dodávkách střižen postavených hlavně na formátu Beta SP do ČT. Následně činnost systémového integrátora rozšířila o aktivity distributora s výhradním zastoupením pro Českou a Slovenskou Republiku. A to pro broadcast produkty firem Fujinon (objektivy) a Sachtler (světla a stativy) jakož i pro produkty a projekty firmy BTS Darmstadt, dnes Grass Valley.

Se jménem firmy BTS resp. jmény (jména se měnila v závislosti na majiteli v tomto pořadí: BTS-Philips-Thomson-Grass Valley) je naše společnost velmi úzce spjata dodnes.

Pro produkty firem FUJINON a SACHTLER je IVC i nadále jediným autorizovaným distributorem a servisním střediskem pro Českou Republiku (viz. autorizační certifikáty)